Skinny

Jistě jste již zaznamenali poslední novinku na našem e-shopu – kolagen. Možná se s tímto názvem setkáváte poprvé, možná jste o něm již slyšeli, ale nevíte, co si pod tím představit, co od někoho očekávat, a jestli se jedná o něco, co by vám v dosahování vašich výsledků, mohlo pomoci.

Pojďme se tedy dnes na něj společně mrknout.

Co si pod kolagenem vlastně představit?

Kolagen je vlastně jakýmsi stavebním prvkem v těle každého z nás. Jeho hlavní funkcí je působit na jednotlivé buňky v těle a funguje jako jejich pojivo – ať už mluvíme o buňkách v kostech, šlachách, kloubech nebo pokožce.

Úctyhodných 70% je obsaženo v sušině kloubních chrupavek. Aby byla chrupavka dostatečně vyživena, potřebuje k tomu i adekvátní množství vody. Amorfní obsah chrupavky k udržení vody potřebuje čistou strukturu kolagenu.

Našich chrupavkám dáváme během života, co proto, a jestliže je nebudeme vyživovat dostatkem kolagenu, bude docházet k mikrotrhlinkám a následným problém s naším pohybovým aparátem.

 

Produkce kolagenu

Bohužel, s přibývajícím věkem jeho produkce klesá. Doplňování kolagenu by tedy mělo být v zájmu každého člověka, který si chce co nejdéle zachovat zdravé a vitální tělo, s funkčním pohybovým aparátem, pokožkou, vlasy nebo nehty.

K jeho tvorbě je zapotřebí mimo jiné vitamín C. Proto není jen tak náhodou, že se všude můžete dočíst o důležitosti kvality stravy a doplňováním ovoce a zeleniny. Mimo jiných dalších důležitých přínosů pro tělo, má právě správná životospráva i vliv na tvorbu kolagenu.

V rámci toho je i nutností zmínit, co má opačný efekt – tedy vyhnout se potravinám, které naopak pozitivní účinky kolagenu ničí. Jedná se o nadměrnou konzumaci rafinovaných jednoduchých cukrů a sacharidů, které nalezneme ve vysoce zpracovaných potravinách a sladkostech.

 

K čemu kolagen slouží

V předchozích řádcích jsme již lehce nastínili k čemu je užívat kolagen vhodný. Pojďme si to teď ale ještě rozebrat o něco více. Kolagen je vlastně takový skvělý životabudič. Jedná se o molekulu, která má výjimečnou schopnost udržovat naše tělo, co možná nejdéle zdravé a krásné.

Napomáhá s:

  • problémy pohybového ústrojí (bolesti kloubů, kostí, slábnoucí chrupavková tkáň, náchylnost k nemocem)
  • problematickou pletí
  • problematickou kůži
  • vypadáváním a lámavostí vlasů
  • křehkostí nehtů
  • pevností a leskem vašich vlasů
  • hydratací pokožky
  • redukcí vrásek

 

Protože je naše pokožka tvořena až z 80% právě kolagenem, jeho suplementace napomáhá vracet pokožce elasticitu, hydrataci a pružnost. Dále vlasy – ty jsou tvořeny keratinem, který je složen z několika aminokyselin, pro které je zase zdrojem onen kolagen. Vidíte, jak vše souvisí se vším? Právě kolagen má vliv na vlasové folikuly, díky kterým vlasy nebudou padat, nebudou se lámat a obnovíte jejich přirozený lesk. Podobných účinků můžete dosáhnout i u péče o nehty.

Sportovně naladění jedinci jistě jeho benefity využití v rámci ochrany pohybového aparátu a před možným rizikem zranění. Kvalitní bílkoviny navíc hrají velice důležitou roli v budování svalové hmoty a v následné regeneraci po sportovním výkonu.

Pokud je vaším cílem shození pár kilo, napomůže ke zpevnění a vyrýsování postavy. Mimo to se ukázal i jako skvělým pomocníkem v rámci střevních obtíží. Střevní stěna je totiž tvořena mikroskopickými záhyby – klky. Ty jsou z kolagenu, který je dokáže znovu zacelit a obnovit.

 

Vyrábíme v ČR !!!

Žádné produkty značky Skinny nebyly nalezeny...

Studio VISAGE Galí

Masarykovo náměstí 1484, Pardubice

+420 777 134 291

info@visage-studio.cz